jímka objem 7m3

Jímka kruhová 7m3 dvouplášťové provedení, které je vhodné především do oblastí, kde je možný výskyt spodní vody. Tato plastová kruhová jimka 7m3 má rozměry průměr vnitřní 2450mm a výška 1500mm. Kvalitní plastová jimka do míst s výskytem spodní vody. 

Cena:26 900 Kč
Cena s DPH:30 935 Kč
ks
Nákres

nákres dvouplášťové jimky 7m3

Usazení

Při usazování jímky proti spodní vodě je nutné dbát pokynů výrobce. Jímku usadit žebrováním do měkkého betonu, dno dvouplášťové nádrže opatřit armováním a betonáž mezipláště provádět postupně na několik etap při postupném napouštění vodou a obsypávání zeminou. Napouštění vodou je důležité, aby se zabránilo deformaci plášťů z původního tvaru. Hladina voda by měla být udržována cca 20 cm nad výškou betonáže. Výška zásypu naopak cca 20 cm pod výškou betonáže.

Konstrukce

Plastová dvouplášťová jímka proti spodní vodě je konstruována tak, aby odolávala tlakům zeminy a spodní vody a zabránila tak poškození či zničení. V místech se zvýšenou hladinou spodních vod nikdy neinstalujte jiné typy nádrží, než do těchto míst určené. Dno dvouplášťové jímky je opatřeno vnějším žebrováním, skrz které se provleče armatura, kterou je jímka usazena do živého betonu. Poté se prování postupná betonáž prostoru mezi plášti a vzpěr uvnitř nádrže. Při dostatečném přebetonování víka nádrže je jímka pojezdová. Možné zatížení závisí především na provedení betonáže víka. S případnými detailními dotazy na konstrukční řešení se na nás obraťte.

Rozměry

Výška nádrže: 1500 mm + 100 mm žebrování dna
Základní výška komínku: 200mm s možností navýšení
Vnitřní průměr: 2450 mm
Vnější průměr: 2700 mm

Materiály

Plastová kruhová jímka dvouplášťová je vyrobena z prvojakostního konstrukčního polypropylenu. Materiál je dodáván českým výrobcem IMG Bohemia. Konstrukční polypropylen se vyznačuje výbornými statickými vlastnostmi, dlouhou životností a chemickou odolností. Pozor na výrobky z technického polypropylenu - jedná se o recyklát s výrazně nižší životností a horšími statickými vlastnostmi. Nekvalitní technický polypropylen poznáte snadno sami - jedná se o plast černé nebo oranžové barvy.

Špaček plast s.r.o.
Brněnská 58, 674 01 Třebíč
tel. +420 721 321 757 (volejte nonstop)

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.