Plastový biologický, vyhnivací septik

Plastový septik tříkomorového provedení slouží jako zařízení, které přečišťuje odpadní vody z rodinných domů, chat, chalup a jiných zařízení. Plastový biologický septik je celoplastová nádrž, která je uvnitř opatřena přepážkami, díky nimž uvnitř probíhá procs přečištění odpadních vod.

Vyčištěnou vodu z biologického septiku je vhodné dále přečistit přes pískovou filtraci. Funkce biologického septiku je přečištění odpadních vod. Septik se napojí na přítokové a odtokové (přepad) potrubí. Výhodou plastových biologických septiku je nenáročnost na obsluhu, do tříkomorového septiku doporučujeme pro lepší přečištění používat biologické bakterie.

Septik je opatřen revizním otvorem, díky němuž je možné kontrolovat stav hladin v jednotlivých přepážkách. Septik je také možné udělat v dvoukomorovém provedení. Tříkomorové septik jsou oblíbené především u zařízení, u kterých je přerušovaný provoz - chaty, penziony, chalupy.

Plastové septiky tříkomorové (dvoukomorové) je možné zakoupit ve třech typových provedeních:

Samonosný plastový septik - Samonosné provedení je vhodné do míst, kde nehrozí septiku vyšší statické nebo jiné zatížení. Samonosné provedení septiku je vhodné do zelené plochy.

Plastový septik dvouplášťový - Dvouplášťové septiky jsou vhodné do míst s výskytem spodních vod. V případě, že na pozemku máte pod úrovní terénu spodní vodu, je dvouplášťové provedení ideálním řešením. Dvouplášťové provedení septiku je jednoduší na montáž než-li provedení k obetonování, beton se vhazuje do mezipláště.

Plastový septik k obetonování - Tato konstrukce je vhodná zejmnéna do míst, kde zákazník požaduje aby septik vydržel vyšší zátěž. Požadavek na pojezdovost.

septik pro 1-3 osoby
Septik plastový samonosný je vyroben z kvalitních PP desek a osazuje se pod úroveň terénu. Septik pro 1-3 osoby má objem 3m3 a je vhodný k přečištění odpadních vod z rodinných domů nebo z rekreačních zařízení.
septik pro 1-3 osoby
septik pro 3-5 osob
Plastový biologický septik pro 3-5 osob má objem 4m3. Je tvořen jako celoplastová uzavřena nádrž. Uvnitř plastové septiku jsou umístěny komory, tak aby mohl probíhat vyhnívací proces. Septik je určeny do země (bez výskytu spodní vody). 
septik pro 3-5 osob
septik pro 6-8 osob
Septik tříkomorový samonosný pro 6-8 osob o objemu 6m3 je určený k obsypu zeminou. Septik má rozměry průměr 230cm a výška 150cm. Septik je nutné při usazení postupně napouštět vodou a obsypávat zeminou. 
septik pro 6-8 osob
septik pro 9-12 osob
Plastový septik tříkomorový pro 9-12 osob využívaný především u větších objektů - penzionů nebo větších bytových jednotek. Septik je uvnitř opatřen přepážkami, které zaručují přečištění odpadních vod. Septik má rozměry průměr 255cm a výška 200cm. Septik je opatřen kontrolním otvorem.  ...více >>
septik pro 9-12 osob
septik pro 1-3 osoby
Septik proti spodní vodě pro jednu až tři EO je určen především do míst s výskytem spodní vody, která svojí hladinou dosahuje až do prostoru pláště. V těchto případech je důležité využít tohoto výrobku, jinak hrozí zborcení a zničení plastového septiku.
septik pro 1-3 osoby
septik pro 3-5 osob
Dvouplášťový septik určený pod úroveň země. Velikost 4,5m3 je koncipována k použití třemi až pěti trvale připojenými osobami. V případě víkendového využívání (např. u chaty) je možné zatížení větším počtem osob.
septik pro 3-5 osob
septik pro 6-8 osob
Dvouplášťovým septikem pro 6-8 osob je rozumí celoplastová nádrž o vnitřním objemu 6m3. Tato nádrž má vybudována na dně žebra proti spodní vodě a je vybavena druhým pláštěm pro vyšší odolnost proti spodním vodám.
septik pro 6-8 osob
septik pro 9-12 osob
Dvouplášťový biologický septik 10m3 je parametricky vytvořen pro 9-12 osob. Svojí velikostí je vhodný především k vícegeneračním domům, dvojdomům, velkým chatám a menším hotelům a penzionům. Nepostačuje-li Vám ani tato velikost, neváhejte nás kontaktovat s Vaší poptávkou.
septik pro 9-12 osob
septik pro 1-3 osoby
Septik k obetonování o objemu 3m3 je v běžném zatížení koncipován pro 1-3 ekvivalentní osoby. Při hledání vhodné velikosti septiku je však vhodné přihlédnout k reálnému zatížení septiku - např. u rekreačních zařízení s víkendovým provozem postačuje více osobám.
septik pro 1-3 osoby
septik pro 3-5 osob
Biologický septik pro 3-5 osob je konstrukčně vyřešen jako nádrž k obetonování. Vhodný je především do míst s vyšším statickým zatížením, jílovitou zeminou, do blízkosti cest a do míst, kde odpadní potrubí ústí opravdu hluboko pod úrovní terénu.
septik pro 3-5 osob
septik pro 6-8 osob
Tříkomorový biologický septik je konstrukčně navržen jako nádrž k obetonování. Vhodné doplnit o druhý stupeň čistění  odpadních vod jako je pískový filtr.
septik pro 6-8 osob
septik pro 9-12 osob
Vyhnívací septik o objemu 10m3 plně dostačuje k použití pro 9-12 trvale připojených osob. Svoje užití tak najde především u dvojdomků, menších hotelů nebo penzionů.
septik pro 9-12 osob

Špaček plast s.r.o.
Brněnská 58, 674 01 Třebíč
tel. +420 721 321 757 (volejte nonstop)

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.