septik pro 1-3 osoby

Septik k obetonování o objemu 3m3 je v běžném zatížení koncipován pro 1-3 ekvivalentní osoby. Při hledání vhodné velikosti septiku je však vhodné přihlédnout k reálnému zatížení septiku - např. u rekreačních zařízení s víkendovým provozem postačuje více osobám.

Cena:16 090 Kč
Cena s DPH:18 504 Kč
ks
Nákres

Nákres septik k obetonvání pro 1-3 osoby

Usazení

Septik k obetonování pro 1-3 osoby se ukládá na betonovou desku zbavenou hran, kamenů a hlíny. Tato deska musí mít minimální sílu 100mm. Na desku poté septik usadíme, napustíme 20 cm vody a poté za současného napouštění postupně obetonováváme. Doporučujeme betonovat zhruba 30-50cm výšky denně, aby se beton kolem septiku dobře usadil. Během betonáže pláště vybetonujeme sloupky a na závěr přebetonujeme víko. Před betonáží ještě připojíme obě potrubí. Po úplném vytvrzení můžeme vodu vypustit a zařízení začít používat.

Konstrukce

Tělo nádrže septiku je uzpůsobeno obetonování. Septik k obetonování tedy nemá límec kolem pláště tak jako jej má tělo septiku samonosného. Po správném provedení betonáže dle návodu výrobce je nádrž pojezdná osobním automobilem. Návod je součástí dodávky a je možné jej na požádání zaslat před dodání e-mailem. V případě zájmu Vám můžeme na septik dobudovat jako konstrukční prvek také žebra proti spodní vodě. Žebra jsou přivařena na dně a zakotvením do živého betonu působí proti vytlačení septiku.

Rozměry

Rozměry jsou uvedeny jako čisté rozměry nádrže. K vnější velikosti je třeba dopočítat Vámi zvolenou výšku revizního komínku a v průměru nádrže 200mm - vnější žebrování a výztuhy.

Výška = 1500mm

Průměr= 1650mm

Špaček plast s.r.o.
Brněnská 58, 674 01 Třebíč
tel. +420 721 321 757 (volejte nonstop)

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.