septik pro 3-5 osob

Plastový biologický septik pro 3-5 osob má objem 4m3. Je tvořen jako celoplastová uzavřena nádrž. Uvnitř plastové septiku jsou umístěny komory, tak aby mohl probíhat vyhnívací proces. Septik je určeny do země (bez výskytu spodní vody). 

Cena:21 890 Kč
Cena s DPH:25 174 Kč
ks
Nákres

samonosný septik 4,5m3

Usazení

Samonosný tříkomorový septik pro 3-5 osob se usazuje na 10 cm silnou betonovou desku o maximálním sklonu 0,5cm. Připojíme nátokové i odtokové potrubí a za postupného napouštění vodou obsypáváme pískem nebo sypkou zeminou bez kamenů - přesátou zeminou. Po zasypání prolejeme zásyp vodou, aby si zemina sedla. Po úplném sednutí zeminy můžeme septik vypustit a začít používat.

Rozměry

Průměr septiku je 1850mm a výška 1500mm. Septik je opatřen revizním otvorem, výška je možná navýšit. Standardní výška komínku je 20cm. Nátok a výtok lze umístit dle potřeby. 

Provoz

Tříkomorový samonosný septik pro 3-5 osob vyžaduje pouze malé provozní náklady. Postačuje opticky kontrolovat hladinu vody v jednotlivých komorách a cca jednou za rok septik vyvézt fekálním vozem. Septik při vyvážení nevyčerpáme úplně dokonale a na dně ponecháme trošku aktivního kalu, aby se biologické procesy v septiku poté spustili rychleji. Do septiku můžeme přidávat biologické bakterii, pro zrychlení procesů.

Špaček plast s.r.o.
Brněnská 58, 674 01 Třebíč
tel. +420 721 321 757 (volejte nonstop)

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.